Takip pıtırcıkları

8 Aralık 2012 Cumartesi

yeni bir yılda büyüdüm yüreğimde büyüdü

-HAYAT-
Senenin sonuna gelindi yine ,nasıldı nasıl geçti? her yıl gibi büyük beklentilerle girdiğim yılda büyük kayıplar yaşadım aileden! dostlardan,arkadaşlardan gidenler ,sağlık sorunları  2012'yi sevmedim bana iyi gelmedi bol stresli ve bol kazık yediğim bir yıldı.İnsanlara inancımı kaybettiğim ve sonrasında bencil ve yetinmeyi bilmeyen bir kısım insan canlısına göre kişiliğimden vazgeçmemeye karar verip onlara olmasa da yeni insanlara inanmayı öğrendim.
Şükretmeyi biliyorum iyi özelliklerimin de kötü özelliklerimin de farkındayım. Geçirdiğim kötü bir yaz ardından kaybettiğim dostluklar insanlara bu kadar değer verip sonrasında üzülmek. Bu özellikler insana hayatta her şeyi kontrol altında tutamadığımızı gösteriyor.
                  Vicdan hesaplarımda sevgi konusunda kimseye haksızlık etmedim.Kimseye sevgimi eksik vermedim hayatıma giren herkesin kalbine bi şekilde değindim sıkmadım,baymadım ,kıskanmadım,mutsuzlukla mutlu olucak kadar insanlıktan çıkmadım yeni bir yıldan en büyük isteğim sağlık,iç huzur ve kıskanç doyumsuz insanlardan uzak mütevazı bir çevre.Büyük iddalarım olup kesin yargılarım yok.!

Öğrendiğim çok şey oldu kesinlikle hayata,insanlara dair.Bitmez gibi gördüğümüz ilişkilerin,dostlukların sizin elinizde olmadan da bitebileceğini ne yaparsan yap bazen olmadığını duyuların kaybolduğunda geri dönüşü olmadığını öğrendim.
Bir şeyler olmuyorsa gerçekten hayırlısının o olmadığı için olmadığını bir kez daha öğrendim ,yüreğimi kötüleştirdiğimde dahada kötüye gittiğimi sabretmem gerektiğini öğrenmeye çalışıyorum----- :) 
Makyavelist insanlardan uzak durmayı öğrendim. Önyargıları kırmayı kendimin değiştiğini ,insanlarında değişebileceğini öğrendim....
Farklı hayatlar olsada benzer amaçlar ve araçlar kullanıldığını ve insani değerlere önem veren eğitimli insanların az da olsa var oldularını gördüm, öğrendim.
Gezi olaylarındaki stabilitem canımı sıktı bu yıl, 2013 böyle olmamalı! Bunun dışında iyi şeyler olmadımı ? mezun oldum! çikomun yanına taşındım! mezun oldum napıcam sarunsalına belli bir sürelikte olsa çözüm buldum! (milyon tane makale içeren ne güzel çözüm ama :)) Uzak diye bir yerlerde hep birileri olduğunu öğrendim biri yakınken biri hep uzak, biri uzakken diğeri yakın???
            Bu yılıda bunları da bir kenara bırakıp Hoşgeldin 2013 demeyi de öğrendim :).Herkes mutlu olsun ama gerçekten!, gerçek sıcacık hiç kopmayan insani ilişkileri unutmayan, her gün bir insanı mutlu ederek mutlu olabileceğimiz bir hayatımız ,sonsuz sevgimiz olan güzel bir yıl olsun herkesin yüreği umut dolsun :)

Tektekçi

Ankara'da dün açılan, eğlenceli farklı güzel bir mekan. Shot yapmaya özenip evde devam edilen shotlar :) Öncesinde yine gidilen  hamamönü.Sırada yine ders çalışmak var :(