Takip pıtırcıkları

24 Ocak 2013 Perşembe

Bir Dinozorun Anıları

"Unutmak daha doğrusu unutmuş gibi davranmak zorundayız yaşamaya devam edebilmek için."
"Belleksiz bir toplum olmamızı önlemek için herkesin anılarını yazmasını yararlı buluyorum."
"Hiçbir gencin "genç olduğum için aman ne mutluyum" dediği duyulmamıştır."
"Bedenlere hasar vermekle yetinmedi, kafalara hasar verdi."
"Fransız devlet adamı Clémenceau tangoyla ilgili:çok güzel ama neden ayakta."
"Pantolonları kadın-erkek ayrımlarını da,sınıf ayrımlarını da yadsıyan gerçek bir eşitliğin ve gerçek bir demokrasinin simgesi sayıyorum."
"Bu gülmece yeteneğinden yoksun olanlar kendilerini hafiften alaya almayanlar tam insan değildirler."
"Ancak aşk ilişkilerinin çapraşık olduğu sanılır.Oysa bütün insan ilişkileri,aile içi ilişkiler de dostluk ilişkileri de aynı derecede çapraşıktır.Dostlar,birbirlerine karşı çok özen göstermezlerse aşk gibi,dostluk da kolayca yara alır.Çünkü dostluk hiç ihmale gelmez."
"Behice boran: "herkesin aşk acıları vardır;benim dostluk acılarım oldu."
"Bir dostluğun devamı için az çok aynı çizgide fikir birliği olduğu sürece ,ayrı kentlerde ya da ayrı ülkelerde yaşamanız,yıllarca birbirinizi görmemeniz dostluğu hiç zedelemez."
"Bir insanın EQ 'su (emotional quotient) IQ'sundan çok daha fazla ilgilendirir beni."
"Sabahattin Eyüboğlu;Çeviri kadın gibidir;ya serbest ve güzel olur,ya da sadık ve çirkin."
"Başladığım kitabı,kötüde olsa bitirmek huyundan Fethi Naci'nin bir sözü sayesinde kurtuldum.^^Karpuzu kestin,Baktın ki kabak.Gene de zorla yiyecek misin o karpuzu?^^"
*****Düşünceyle uygulama arasındaki uçurum*****
Hani bazı kitaplar ve filmler vardır çok duymuşsunuzdur ve bazen okumuştum izlemiştim galiba noktasında hissederiz :) bu kitapta benim için o türlerden. Her anı insani ve içten evlatlık edinebilme\edinememe süreçleri,kadın,dostluk,yaşlılık o kadar güzel bir dille anlatılıyor ki bitmesin istiyor insan. Bir dinozorun anıları kitabı fazlasıyla içten.Kitap araştıran ,ne okusam kararsızlığı yaşayanlara ve bu kitabı okumayanlara içtenlikle tavsiye ederim.
Bu dünyada gar yanar, otel yanar,okul yanar, kütüphane yanar, tarih yanar.Bu dünyada insanlıktan çıkan insanlar hep başarılı olur , doğuştan ballı olan insanların hayatları hep mükemmel olur. İnsanın içinde kısa süre için doğan umutlar her türlü şeyle ne güzel yok ediliyor insanların yapaylıkları beni deli ediyor artık her yerde her ortamda var bunlardan ! adil olmayan bu dünyada sürekli sınavdayız sürekli başarısızlıkla sınanıyoruz sürekli bir yarış .. İsyan etmiyimm diyorum ama buda hep daha kötüsü olucak diye korkumuzdan, LANET OLSUN her şey kötü gitmek zorunda!