Takip pıtırcıkları

5 Mayıs 2013 Pazar

Hiçbir gencin "genç olduğum için aman ne mutluyum" dediği duyulmamıştır.

Genel olarak mutsuzuz mutsuz kişilikler, doyumsuz\tatminsiz insanlar ve hep ben diyen bir gençlik ne kadar benciliz gerçekten! Tek derdiniz Kpss tek derdiniz iyi bir iş ve tek derdimiz BEN olmaya devam ettikçe dahada mutsuz olucaz. İnsanların belli dönemleri vardır unutulmaz hani erkeklerin askerlik süreci ve sonucundaki anıları gibi :) bunlar tatlı anılar, benimki pek öyle değil , benim içinde mezun olduğum yaz süreci sanırım bana çok şey öğretti çok üzdü .... Mezun olduktan sonraki süreçte anladım ki zaten öncesindede biliyorduk ama daha kuvvetle anladım ki;
1- insanın ne acısı varsa kendi yaşıyor
2- sorunlarla\sorunlarınla kendin başa çıkmayı biliyorsan mutlusun başkasının desteğini istiyorsan yazık!
 3-Yakın -uzak kim olursa olsun insanların taktir etme duygusu yok insanlardan taktir bekleme ama bir zahmet sende kendi kendini taktir eden tiplerden de olma.
4-Kabul etme ile pes etme noktasında  kendinin ne istediğini sorgula "Ben" başkasını değil kendini dinle
5-Zor süreçler iyidir insanları tanımana fırsat verir.İnsanlıklarını sorgulatırsın. Kendini zaten sorgularsın bu süreçte.
6-Çok üzülürsün hayatta bazen sanki hiç geçmeyecek gibi  o kadar üzülmüşsündür ki hatırladığında bile üzülürsün bazen.
Mezuniyet zordur.Süreçler zordur ama en zor olanı mezun olduktan sonra okulda bırakılmayan kalpler ve canavara dönüşmeden insan olabilmemizdir. 
Ve bilmeliyiz ki geçer üzüntüler geçer yerine yenileri gelse de  en azından eskiler geçer...Sevinmemiz gereken bir şey varki henüz genciz yeni mezunuz ve istediğimiz her şeyi yapabiliriz en azından cesaret edebiliriz yurdışına gidip takılabilir 1 yıl kendimize ayırabilirizz acele etmemek gerek bazen sorgulamamak biraz dinlenmek gerek....

CERMODERN\ ROUTE IRISH

Cermodern bu kadar yıldır Ankara'da yaşamam,Ankarayı bilmeme rağmen ancak gidebildiğim keşfetmek için geç kaldığım bir yer.Ankara işçi filmleri festivali sayesinde gidebildim.Festival kapsamındaki bu filmleri kaçırmayın.Koltukların bomboş olması ilginç! hafta sonu için açık hava sineması mükemmel bir alternatif  mis gibi hava daha ne istenebilir ki insanlar garip! Filmi aşırı beğendim diyemem ama sıkılmadım da İzmir'de gittiğim açık hava sinemasını aklıma getirdi, havada güzeldi iyi geldi. :)